22.06.2024

XII niedziela zwykła, 23.06.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

XII niedziela zwykła, 23.06.2024

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w poniedziałek uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela, w czwartek wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, w piątek wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika, a w sobotę uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła.

2. Dzisiaj w domu katolickim można skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych.

3. Dzisiaj po wieczornej Mszy świętej zapraszamy na ostatni przed wakacjami wieczór uwielbienia.

4. Trwa miesiąc czerwiec i serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa w poniedziałek przed południem o godzinie 9.45 w Dortmundzie, a w Witten po Mszy świętej o godzinie 18.00, natomiast od wtorku do soboty o godzinie 18.15, a w niedzielę o 9.45.

5. W poniedziałek na godzinę 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę świętą i na wspólne spotkanie po Mszy świętej w domu katolickim. Wieczorna Msza święta w poniedziałek jest w Witten co tydzień o godzinie 18.00. Gdyby ktoś pragnął wziąć udział we Mszy świętej wieczornej, a nie miał jak dojechać do Witten, to o godzinie 17.20 wyrusza z parkingu bus parafialny i można skorzystać z transportu.

6. We wtorek odbędzie się spotkanie grupy św. o. Pio. O godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie o godzinie 18.30 Msza święta, a po niej spotkanie formacyjne w domu katolickim.

7. W środę na godzinę 18.00 do kościoła św. Anny w Dortmundzie zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przy wyjściu z kościoła rozłożone są kartki do wypisywania próśb i podziękowań. Wypisane prośby i podziękowania będzie można składać w środę przed Nowenną.

8. W najbliższą sobotę, 29 czerwca, odbędzie się zakończenie roku szkolnego w naszej parafialnej szkole języka polskiego. Rozpoczęcie o 10.00 wspólną modlitwą w kościele, a następnie rozdanie świadectw w domu katolickim.

9. W miniony weekend odbyły się w naszej wspólnocie wybory do rady parafialnej. Wyniki głosowania zostały wywieszone w gablocie i dostępne są na naszej stronie internetowej. Pierwsze dziesięć osób z największą ilością głosów otrzymało mandat społeczny parafian i przez najbliższe pięć lat będą stanowić radę parafialną naszej wspólnoty. Spotkanie konstytuujące nową radę odbędzie się 3 lipca. Podczas tego spotkania zostanie też nominowanych kolejnych pięć osób do zasiadania w tym gremium.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Można jeszcze nabyć czerwcowy numer „Naszego Słowa”, miesięcznika Polskiej Misji Katolickiej w Niemczech. W numerze ciekawe artykuły na temat co znaczy być dzieckiem Bożym, a w poradach prawnych są informacje na temat postępowania w przypadku wypadku przy pracy.