25.05.2024

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 26.05.2024

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Niedziela Trójcy Przenajświętszej, 26.05.2024

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzić będziemy: w środę wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, w piątek święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny, a w sobotę wspomnienie św. Justyna, męczennika.

2. Dzisiaj w domu katolickim można skorzystać z bezpłatnych porad psychologicznych.

3. Trwa miesiąc maj i serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych w tym tygodniu w poniedziałek o godzinie 9.45, a od wtorku do piątku włącznie o godzinie 18.15.

4. W sobotę rozpoczyna się miesiąc czerwiec poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w sobotę w łączności z różańcem grupy Żywego Różańca, a w niedziele o godzinie 9.45.

5. W poniedziałek na godzinę 10.00 zapraszamy seniorów na Mszę świętą i na wspólne spotkanie po Mszy świętej w domu katolickim. Msza wieczorna w Witten o godzinie 18.00.

6. W „białym tygodniu” zapraszamy do udziału we Mszach świętych o godzinie 18.30 z naszymi dziećmi komunijnymi.

7. We wtorek odbędzie się spotkanie grupy św. o. Pio. O godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, następnie o godzinie 18.30 Msza święta, a po niej spotkanie formacyjne w domu katolickim.

8. W środę na godzinę 18.00 do kościoła św. Anny w Dortmundzie zapraszamy na Nowennę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy. Przy wyjściu z kościoła rozłożone są kartki do wypisywania próśb i podziękowań. Wypisane prośby i podziękowania będzie można składać w środę przed Nowenną.

9. W środę na godzinę 17.30 zapraszamy na próbę dzieci do sypania kwiatów w czasie procesji Bożego Ciała. Parafian prosimy o przynoszenie do zakrystii płatków kwiatów do sypania na procesję.

10. W czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej, czyli Boże Ciało. Msze święte w kościele św. Anny odprawione będą według następującego porządku: o godzinie 8.00 i 10.00. Po sumie parafialnej o godzinie 10.00 wyruszy procesja ulicami wokół naszego kościoła. Serdecznie prosimy grupy działające przy naszej parafii o przygotowanie poszczególnych ołtarzy: ołtarz 1 – Domowy Kościół, ołtarz 2 – grupa mężczyzn św. Józefa, ołtarz 3 – grupa modlitewna św. o. Pio, ołtarz 4 – zespół Wisełka. Po zakończonej procesji będzie możliwość uczestniczenia we Mszy świętej w kościele. 

11. W piątek po Bożym Ciele biuro parafialne będzie nieczynne.

12. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. O godzinie 16.00 w domu katolickim odbędzie się spotkanie formacyjne koła Róż Różańcowych, następnie o godzinie 17.45 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec, a po Mszy świętej wymiana tajemnic różańcowych.

13. Za tydzień jest też pierwsza niedziela miesiąca i zapraszamy do domu katolickiego na kawę i ciasto. Bardzo serdecznie prosimy tym samym naszych drogich parafian o upieczenie i przyniesienie ciasta przed Mszami do kuchni w domu katolickim. Ofiary z kawy przeznaczone są na pracę z dziećmi i młodzieżą w naszej parafii. Dzięki dotychczas uzyskanym środkom nasza młodzież uzyskała dofinasowanie na udział w spotkaniach grup modlitewno-formacyjnych Orły i Emaus. Bóg zapłać za wsparcie!

14. Dnia 15 i 16 czerwca odbędą się w naszej wspólnocie wybory do rady parafialnej. Komisja wyborcza przygotowała listę 22 kandydatów z 42 zgłoszonych propozycji. Lista kandydatów oraz plakat ze zdjęciami zostały wywieszone w gablocie, w kościele i dostępna są na naszej stronie internetowej. Informacje na temat ochrony i przetwarzania danych osobowych w związku z przeprowadzeniem wyborów do rady parafialnej można znaleźć na naszej stronie internetowej w zakładce rada parafialna oraz zostały wywieszone w gablocie i w kościele przy obwieszczeniu komisji wyborczej.

15. W sobotę 22 czerwca w Concordii odbędzie się Polonijne Spotkanie Młodych. Organizujemy wyjazd na to spotkanie. Można zapisywać się w biurze parafialnym oraz w zakrystii. Wyjazd sprzed kościoła o godzinie 7.00, powrót w późnych godzinach wieczornych. Koszt wyjazdu wynosi 15 €.

16. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Są jeszcze ostatnie majowe egzemplarze „Naszego Słowa”.